Testy na Covit Pszów

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona ciepłota ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na morze czynników. Sama w sobie nie jest chorobą, chociaż nadal sporo ludzi sądzi inaczej. W przeciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi obecnie się rozprawimy.

Testy na Covit Mysłowice

Gorączka – uwagi i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak i dużych mogą istnieć inne.

Do najpopularniejszych zdaje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy a każde odstępstwo od tej podstawy można zaliczyć jako gorączkę? Otóż nie. Dla każdego człowieka temperatura ciała jest następująca. Jedni lepiej się czują, gdy przedstawia ona do 37 st. Celsjusza, a drudzy, gdyby nie przekracza 36 st. Celsjusza. Jest wówczas po prostu inna sprawa organizmu. Jak więc informujemy o gorączce? Przede wszystkim musimy temperaturę zmierzyć, stosując do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej wartości termometr nie będzie służył zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Mysłowice

Gorączka występuje a to, gdy:
temperatura miana pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura liczona w uchu ma co najmniej 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura liczona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura liczona w wykonanie jest szersza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na materiał gorączki. My natomiast postaramy skoncentrować się na ostatnich powszechnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe reagowanie na system. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii i wspomaga reakcję ustroju na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może zawierać uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza prawdopodobnie żyć podstawą zgonu.
Tu powstaje nowy mit, opowiadający o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w momencie, kiedy dodaje ona dyskomfort lub jak temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Mysłowice
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez względu na ostatnie, jak szeroka była temperatura początkowa. Jest to rzeczywiście mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w okresie obniżyć temperaturę o jeden albo dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Mysłowice

Nieleczona gorączka będzie dojrzewała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do zgonu. Tak wtedy nie jest rzeczywiście, nasz mózg ma funkcję przypominającą termostat. Dzięki niej, w sezonie chorobie nie kupi on przekroczyć swemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w skalach 39,4-40 st. Celsjusza. Jest to ciepłota ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas temperatury nie powinno spożywać się posiłków. Jest to poważny mit. Owszem, człowiek, który stanowi podwyższoną temperaturę, przeważnie nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane regularnie są potrzebne w konkurencji z infekcją. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.